Długopisy reklamowe – jak wykorzystać je w niestandardowy sposób?

Posted on

Długopisy reklamowe

Długopisy reklamowe

Gadżety reklamowe to nieodłączny element działań promocyjnych firm, bez względu na branżę, w której działają. Są one sprawdzonym sposobem na utrwalenie produktu czy ważnej informacji w pamięci potencjalnego klienta. Wręczanie darmowych podarunków podczas spotkań czy wydarzeń branżowych takich, jak targi czy konferencje to ogólnie przyjęta praktyka mająca na celu zbudowanie pozytywnego wizerunku marki. Jak się jednak okazuje, tego typu produkty nie muszą spełniać wyłącznie funkcji bezpłatnego prezentu. Wykorzystać można je bowiem na wiele niestandardowych sposobów. Poniżej garść inspiracji związanych z tym zagadnieniem.Do promowanych przez siebie produktów dołączyć można na przykład długopisy reklamowe. Odpowiednio dobrany podarunek towarzyszący danemu wyrobowi może bardzo mocno wpłynąć na decyzję zakupową potencjalnego nabywcy. Sprawia to, że osoba, która przeważnie nie decyduje się na zakup produktów danej marki, zmienia swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i podejmuje decyzję o zaopatrzeniu się w określony produkt. Przykładowo, kupując notes, klientowi wręczyć możemy elegancki długopis. Gdy z kolei zakupił on herbatę, firma podarować może mu porcelanowy kubek. Tego typu połączeń produktów jest wiele – wszystko uzależnione jest tutaj od naszej kreatywności.

Decydując się na wręczenie podarunku takie, jak chociażby długopisy reklamowe należy jedynie zadbać o stosowne połączenie funkcjonalności danego gadżetu z produktem głównym tak, aby móc liczyć na przełamanie bariery niepewności u klienta. Darmowy upominek musi być także w pełni użyteczny i nawiązywać do branży, w jakiej działa dana marka.

Długopisy reklamowe i inne gadżety nie zawsze muszą w pierwszej kolejności spełniać swoją podstawową rolę, jaką jest promowanie określonej marki. Istnieje bowiem szeroka gama produktów, na zakup których klienci decydują się nie ze względów promocyjnych, lecz uwzględniając kwestie praktyczne. Zaliczyć można do nich między innymi powerbanki czy pendrive’y, które są niezbędnymi akcesoriami osób, które na co dzień korzystają z urządzeń takich, jak smartfony czy tablety.

Tags: , ,